Díjátadó Gála

Év Tájépítésze és Év Junior Tájépítésze-díj 2018 díjkiosztó gálaeset és kiállítás megnyitó

Kiállításmegnyitó: FUGA Budapesti Építészeti Központ - Budapest, Petőfi Sándor u. 5. Időpont: 2018. április 26. (csütörtök) 17 óra

Gála helyszín: KATONA JÓZSEF SZÍNHÁZ - Budapest, Petőfi Sándor u. 6. Időpont: 2018. április 26. (csütörtök) 18-21 ór

Regisztráció

A díjkiosztó gála a Tájépítészet Hónapja áprilisi eseményeinek nyitányaként kerül megrendezésre hetedik alkalommal. A díjat a Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítész Tagozata, a Semmelrock Stein+Design Burkolatkő Kft és a Magyar Tájépítészek Szövetsége közösen alapította 2011-ben.

A jelölteket idén is több kiváló médiaszemélyiség – Götz Eszter (szabadúszó újságíró) , Fürdős Zsanett (az epiteszforum.hu szerkesztője), Veiszer Alinda (újságíró, HírTv), Zubrecki Dávid (újságíró, index.hu), Zsuppán András (újságíró, Heti Válasz) laudálja majd.

Szakmai zsűrink külföldi tagja, Zas Brezar a Landazine Magazin főszerkesztője Szlovéniából érkezik hozzánk.

A gálaműsort a FUGA L teremben kiállítás-megnyitó előzi meg, ahol bemutatjuk a senior jelöltek portfólióját és a junior pályaműveket, amelyek idén Etyek város központjára készültek.

Szakmai zsűri: Szikra Éva (zsűri elnök),  Csapó Balázs építész, a BÉK elnöke (MÉK-TKT delegált), Nagy Ildikó Réka tájépítész, egyetemi docens (SZIE Tájépítészeti Kar), Juhász Gábor közgazdász (Semmelrock delegált), Krizsán András DLA építész (MÉSZ delegált), Kosztka Ernő kertészmérnök, a MAKEOSZ elnöke (MAKEOSZ delegált), Marosán Angelika agrármérnök, kertépítő szakmérnök (MÖFÖSZ delegált), Papp Katalin tájépítész (MTSZ delegált), Zas Brezar tájépítész (a Landezine főszerkesztője)

Döntősök: Czakó Márta, Doma-Tarcsányi Judit és Kuhn András (Gardenworks)Dömötör Tamás, Szabó Gábor, Tatai Zsombor

Kiállítás és arculat: Kiss Zsombor Krisztián grafikus, Eplényi Anna tájépítész, rajztanár

A gála főszponzorai: Semmelrock, NKA

A gála szponzorai: Etyek város, Everling, Ganz-Hydro, Hauraton, Jana, Főkert, mmcité, Mixtura, Parkertech, Parkfenntartó, S-tér, Szalai Kert, Tungsram-Schréder

műsorvezető: Papp Kati és Szloszjár György

főszervező: Bardóczi Sándor

---

2017. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Lépték-Terv - az Év Tájépítésze Díj | Pagony iroda - közönségdíj | Illyés Zsuzsa (Táj-mester) - Tájműves különdíj | Csepely-Knorr Luca - MÉSZ különdíj | Pápai Veronika (Főkert) - MÖFÖSZ különdíj, Jámbor Imre - elnöki különdíj, Csőszi Mónika és Kincses Krisztina - MÉK-TKT különdíj.

2017. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Tóth Evelin Enikő - az Év Junior Tájépítésze | Nagy Lili - Paks város különdíja | Tóth Evelin Enikő - SZIE Tájépítészeti Kar különdíja, Kelemen Edmond István - MTSZ különdíja, Szűz Attila - Ormos Imre Alapítvány különdíja

Fotók a 2017-es gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók

---

2016. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában: Csontos Csenge, Gyüre Borbála, Lád Gergely (Geum)- az Év Tájépítésze Díj | Dobos Sára (Élettér Bt) - közönségdíj | Szabadics Anita (Forster Központ) - Tájműves különdíj | Kristin Faurest (Artemisia Design) - elnöki különdíj | Grabner Balázs és Terhes Dénes (Korzó Stúdió), Wallner Krisztina (Tilia Bt) - Mixtura különdíj

2016. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Reith Anita - zsűri kiemelt különdíja (Az Év Junior Tájépítésze Díj nem került kiosztásra) | Nagy Dorina - XIV. kerület különdíja, MÖFÖSZ különdíj 

Fotók a 2016-os gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók

2015. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Kovács Árpád, Orosz Orsolya, Szohr Gábor, Tihanyi Dominika (Újirány) - az Év Tájépítésze Díj | Karádi Gábor - közönségdíj | Szakács Barnabás (Lépték-Terv) - Tájműves különdíj | Auer Jolán (Tájolóterv) - elnöki különdíj | Grabner Balázs és Terhes Dénes (Korzó Stúdió), Szűcs Gábor (Szilszakállkert) döntősök - MMA, Hauraton és Mobilane különdíjai.

2015. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Trásy Krisztina - az Év Junior Tájépítésze | Varga István - VIII. kerület különdíja | Eszenyi Zsófia - BCE Tájépítészeti Kar különdíja 

Fotók a 2015-es gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók

---

2014. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Szloszjár György (Garten Studio) - az Év Tájépítésze Díj | Alföldy Gábor (Forster központ) - MTSZ különdíj | Almási Balázs PhD (BCE Tájépítész Kar) - MÉK különdíj | Ekés András (Városkutatás) - döntős | Pikó Viola és Takács Edvárd (Ilona Malom) - közönségdíj és tájműves különdíj | Szakács Barnabás (Lépték-Terv) - MÉSZ különdíj | Szalkai Adrienne (Főkert) - döntős 

2014. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Papp Dóra Csilla - az Év Junior Tájépítésze | Magyar Mihály - Rogers iskola különdíja | Szabó Csaba - MAKEOSZ különdíj | Varga István Bence - BCE Tájépítészeti Kar különdíja | Kutrovácz Réka - MÖFÖSZ különdíj

Fotók a 2014-es gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók

---

2013. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Dr. Balogh Péter István és Mohácsi Sándor (s73)- az Év Tájépítésze Díj | Gábor Péter (Zöldfa) - döntős | Dr. Herczeg Ágnes (Pagony) - döntős | Szloszjár György (Garten Studio) - döntős | Tihanyi Dominika (Újirány) - döntős | Kun Zoltán (PanParks) - közönségdíj | Gábor Péter (Zöldfa) - elnöki különdíj | Julius Gyula Fabos (UMASS) - elnöki különdíj | Wallner Krisztina - MÉSZ különdíj | Balogh Andrea és Majoros Csaba (4D) - MAKEOSZ különdíj | Tihanyi Dominika (Újirány) - MÖFÖSZ különdíj

2013. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Csillag Katalin- az Év Junior Tájépítésze | Biczók Anna - Visonta különdíja | Trásy Krisztina - MÉK különdíj | Böhm Gábor - BCE Tájépítészeti Kar különdíja | Böhm Gábor - MTSZ különdíj

Fotók a 2013-as gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók

---

2012. év kitüntetettjei ÉV TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Dr. Fekete Albert - az Év Tájépítésze Díj | Andor Anikó és a LAND-A - döntős | Balogh Péter István és Mohácsi Sándor (s73) - döntős | Herczeg Ágnes (Pagony) - döntős | Steffler István (Garten Studio) - döntős | Sándor Tamás (S-tér) - közönségdíj

2012. év kitüntetettjei ÉV JUNIOR TÁJÉPÍTÉSZE kategóriában:  Simon-Kiss Márta - az Év Junior Tájépítésze | Varró Dorottya Katalin - Somlóvásárhely különdíja | Simon-Kiss Márta - MÉSZ különdíj | Kéki Norbert - BCE Tájépítészeti Kar különdíja | Zámbó Nóra - MTSZ különdíj

Fotók a 2012-es díjkiosztó gáláról. A fotókat Glázer Attila (glazerphoto.hu) készítette, forrásmegjelöléssel szabadon felhasználhatók